Світ

З’явилася інформація про двигуни Hyundai російського складання

Південнокорейська марка налагодить в Росії випуск двох силових агрегатів

Компанія Hyundai будує в Росії підприємство з випуску двигунів, яке отримає назву «Хенде Віа». На заводі організують виробництво не тільки 1,6-літрового бензинового агрегату сімейства Gamma, але також і 2,0-літрового мотора лінійки Nu. Згідно з планами південнокорейської марки, в жовтні 2021 року «Хенде Віа» розпочне випуск мотора 1.6, а протягом 2022 року запустять 2.0 Nu. На першому етапі підприємство випускатиме по 240 тисяч двигунів на рік, а потім цю планку піднімуть до 330 тисяч примірників.

Будівництво моторного заводу Hyundai стартувало в кінці липня 2020 року. Тоді повідомлялося, що інвестиції в підприємство склали 13,1 мільярда рублів, загальна площа заводу перевищить 35 тисяч квадратних метрів, там організують понад 500 робочих місць і збиратимуть бензинові 123-сильні «атмосферники» 1.6 лінійки Gamma. Автовиробник має намір локалізувати в Росії випуск всіх основних компонентів мотора: блоку циліндрів, головки блоку циліндрів, коленвала, поршнів і водяного насоса.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

За обсягом продукції, що випускається «Хенде Віа» увійде в трійку російських моторобудівельників. Частина продукції планується відправляти на експорт.

Згідно нової інформації, «Хенде Віа» буде випускати дволітровий агрегат сімейства Nu. Їм комплектуються в тому числі Hyundai Creta, складання якої організована на петербурзькому заводі марки, а також Kia Cerato і Soul, виробництво яких налагоджено на калінінградському «Автоторе».

Видання повідомляє, що в плани компанії також входить перенесення збірки автомобілів з Калінінграда на куплений Hyundai в 2020 році колишній завод GM в Шушарах (Санкт-Петербург). Яким саме моделі будуть випускати на цьому підприємстві, поки невідомо.

За даними Асоціації європейського бізнесу, з січня по липень Hyundai реалізувала в Росії 104 453 нових автомобіля, що на 34 відсотки більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Бестселером марки залишається кросовер Creta, який за сім місяців розійшовся в кількості 44 046 примірників. На другому місці Solaris з результатом 38 133 проданих штук. Обидві ці моделі випускають на заводі «Хенде Мотор Мануфактуринг Рус» в Санкт-Петербурзі.

Back to top button