Світ

ЗМІ: Завтра Японія оголосить про заборону бензинових і дизельних машин

Припинення продажів автомобілів з ДВЗ очікується з 2035 року

Японське видання Nikkei стверджує, що завтра (в п’ятницю, 25 грудня) прем’єр-міністр країни Есехіде Суга оголосить про заборону продажів нових автомобілів, що використовують двигуни внутрішнього згоряння на викопному паливі з 2035 року. Сама стаття доступна лише за передплатою, переказ її змісту наводить агентство Reuters. Якщо ця інформація вірна, японцям доведеться вибирати між електромобілями на акумуляторах або електромобілями на водневих паливних елементах.

Ми вже писали, що прийняття такого рішення Японією очікується до кінця року. Ще восени сам Суга анонсував план, який передбачає до 2050 року повна відмова від використання енергоносіїв, які призводять до підвищення рівня оксидів вуглецю в атмосфері.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

План, який завтра озвучить Суга, включає заходи щодо збільшення частки електроенергії, що отримується з поновлюваних джерел. До 2050 року частка такої енергії в Японії повинна досягти 50-60%. Логічно припустити, що решта електроенергія буде виходити від атомних електростанцій.

Передбачається, що до введення повної заборони уряд стане вживати заходів фінансового стимулювання, що роблять покупку машин з двигунами внутрішнього згоряння і високим рівнем викидів двоокису вуглецю все більш невигідною.

Японія стане другою великою країною, яка офіційно прийме рішення про заборону машин, що працюють на викопному паливі. Першою стала Великобританія, а крім того недавно стало відомо, що подібний план вже прийняв Ватикан. Правда, частка останнього на світовому автомобільному ринку прагне до нуля.

Back to top button