Світ

Затонулий корабель з автомобілями продовжують пиляти гігантської пилкою

Операція по утилізації проходить вже шостий місяць.

Компанія Gallagher Marine продовжила роботу по розпилюванні та утилізації судна-автовозу MV Golden Ray, який зазнав аварії 8 вересня 2019 року поряд з портом Брансвік, штат Джорджія, США. На кораблі перебуває 4,2 тисячі автомобілів Hyundai і Kia, з яких дістати вдалося тільки 220.

Як пише портал GCaptain, в даний час проводиться операція з вирівнювання ріжучого ланцюга в канавці розпилу сьомої секції. Нещодавно його довелося ремонтувати, оскільки до цього здійснювалася порізка машинного відділення, а ця частина MV Golden Ray володіє посиленою конструкцією, що створювало додаткове навантаження на леза.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Інженери змогли витягнути з судна-автовозу приблизно 100 розбитих автомобілів з сьомої секції і 120 – з третьої. Також в ньому бурять дренажні отвори, щоб злити витеклі технічні рідини з автомобілів, а також врівноважити залишки MV Golden Ray.

Затонулий корабель з автомобілями продовжують пиляти гігантської пилкою

MV Golden Ray – вантажне судно довжиною 200 метрів, яке було побудоване на верфі Hyundai Mipo в Ульсані, Південна Корея. Судово-медичний аналіз, проведений береговою охороною США, показав, що Golden Ray взяв на 1000 тонн більше вантажу. Тим часом безпосередньо перед прибуттям в Брансвік він скинув НЕ менш як 1500 метричних тонн водяного баласту. Ця маса могла врівноважити серйозний крен, який зазнав корабель під час виходу в Атлантичний океан.

При цьому у судна залишався шанс, якби партія Kia Telluride була завантажена не на верхню, 12-у палубу з 13, а на нижній ярус. Це могло б компенсувати скинутий водний баласт.

Під час аварії ніхто з екіпажу, що складався з 24 осіб, не постраждав.

Back to top button