НовиниСвіт

Засновник Nikola відійшов від керівництва компанією

Засновник компанії з виробництва вантажних електромобілів Nikola Тревор Мілтон добровільно пішов з поста виконавчого голови і вийшов з ради директорів компанії.

На вакантне місце правління призначило Стівена Гірскі, колишнього віце-голову General Motors Co. і члена правління Nikola Motor.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Відхід Тревора Мілтона був викликаний розслідуванням з боку американських регуляторів. Компанія Nikola звинувачується в тому, що вводить в оману інвесторів і потенційних покупців. Є підозри, що прототипи електромобілів Nikola -неробочі.

«Тревор Мілтон перетворив обман в публічну компанію вартістю 20 мільярдів доларів і підписав партнерські угоди з деякими провідними автовиробниками в марних спробах наздогнати Tesla», такі висновки містилися в доповіді компанії Hindenburg Research.

Скандал навколо Мілтона спровокував серйозне падіння інтересу до акцій його компанії. В ході премаркету в США акції Nikola впали на 27,9 відсотка.

Мілтон заснував Nikola у 2014 році і залишається найбільшим акціонером компанії з часткою понад 20%.

Компанія Nikola займається розробкою екологічних вантажівок на водневих паливних елементах з нульовим викидом. Як і Tesla Ілона Маска, Nikola планує будувати паливні станції для заправки своїх автомобілів. У ніші вантажних автомобілів Nikola є потенційним конкурентом Tesla, причому з дітищем Ілона Маска компанія судиться за авторські права на розробки.

У Nikola вже отримали замовлення на суму близько $ 10 млрд від таких компаній, як виробник пива Anheuser-Busch, який хоче придбати 800 екологічно безпечних важковаговиків.

Останній час спостерігається стійке зростання інтересу до водневих елементів у сегменті великовантажних авто, так як паливні елементи набагато легше акумуляторів і їх можна заправляти так само швидко, як дизельні або бензинові моделі.


Back to top button