НовиниНормативні документи

Запроваджені нові категорії колісних транспортних засобів

Українським урядом схвалено зміни до Класифікації та Єдиних вимог до конструкції та технічного стану колісних транспортних засобів, що експлуатуються. Даними змінами запроваджуються нові категорії колісних транспортних засобів, зокрема, L1е – L7е (мототехніка) та поділ на класи категорії М2 та М3 (легкові автомобілі та автобуси).

Йдеться про Постанову КМУ від 5 січня 2021 р. N 7.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Як зазначив Міністр інфраструктури Владислав Криклій, на сьогодні у ЄС з’явилася значна кількість транспортних засобів, що належать до нових категорій та підкатегорій, які відсутні у вітчизняному законодавстві, у зв’язку з чим не можуть імпортуватися до України та використовуватися на дорогах загального користування. «Особливо це стосується категорії L, серед яких значна кількість мають електричний двигун та підвищену мобільність, що особливо важливо для великих міст», пояснив він.

Прийнята Постанова відповідає останнім змінам Женевської угоди 1958 року та законодавства ЄС, і актуалізує українську нормативно-правову базу.

За словами міністра, схвалені зміни також урегульовують питання стосовно документів, що підтверджують класифікацію колісного транспортного засобу, для уникнення розбіжностей у їх класифікації.

Back to top button