За порушення екологічних норм в США Volkswagen заплатить майже 15 млрд доларів

Німецький автоконцерн Volkswagen заплатить близько 14,7 млрд доларів за порушення екологічних норм в США. Дана угода була досягнута між представниками компанії та американською владою.

Зокрема, виробник витратить приблизно 10 млрд доларів на полагодження або викуп приблизно 475 тис проданих ним в США автомобілів, в яких встановлено програмне забезпечення, що дозволяє обходити жорсткі вимоги щодо вмісту шкідливих речовин у вихлопних газах. Крім того, Volkswagen виплатить кожному з тих, хто придбав дані машини в США, до 10 тисяч доларів. Зараз Угода між Volkswagen і американською владою знаходиться на розгляді федерального суду в Сан-Франциско.

Нагадаємо, німецький виробник опинився в центрі “дизельного скандалу” після виявлення на машинах ПЗ, яке дозволяє обійти жорсткі екологічні норми США. Розслідування щодо автогіганта були розпочаті в ряді країн Європи та Азії. Як було відзначено в прес-релізі Volkswagen, проблема фальсифікації даних екологічних тестів на вміст шкідливих речовин у вихлопних газах автомобілів зачіпає до 11 млн машин по всьому світу.

За матеріалами ТАСС