За два місяці в Україні було ввезено більше 21 тисячі автотранспортних засобів

За перші два місяці 2014 року в Україну було імпортовано 21 866 автотранспортних засобів. Загальна митна вартість автоімпорту за цей період склала понад 383 млн. дол.США.

Таким чином, можна констатувати, що у порівнянні з аналогічним періодом минулого року обсяги імпорту в натуральному вираженні скоротилися на 56%, а у вартісному на 31 відсоток.

Найбільше падіння відзначено в частині комерційного транспорту. Так, за період січень-лютий поточного року було ввезено 5 972 комерційних автомобіля, що майже в 4 рази менше ніж роком раніше. Такий результат був сформований істотним падінням ввезення в Україну автомобілів з пробігом, внаслідок дії екологічного податку на утилізацію транспорту та оподаткування акцизним податком операцій з переобладнання транспортних засобів у легкові автомобілі.

Вартість імпорту комерційних авто була оцінена митницею в 70 млн. дол.США. Роком раніше цей показник дорівнював 145 млн.дол.США.

Кількість ввезених за перші два місяці легкових автомобілів знизилася на 40% в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року. Митна вартість імпорту 15 563 легкових автомобілів склала 309 млн. дол.США, що на 24% менше АПМР.

На відміну від легкових і комерційних автомобілів, обсяги імпорту автобусів за звітний період продемонстрували позитивну динаміку до минулорічного показника, зростання становить 9 відсотків. Загалом за перші два місяці поточного року на український ринок було завезено 331 автобус на суму 4,4 млн. дол.США.

Як і імпортери, експортери автотранспорту закінчили зимовий період 2014 року зі знаком мінус. Поставивши на зовнішні ринки 576 автотранспортних засобів, експортери погіршили свій торішній результат на 37%. Вартість експортних поставок була оцінена у 18 млн. дол.США, проти 19 млн. дол.США в минулому році.

В результаті за підсумками перших двох місяців дефіцит балансу зовнішньої торгівлі автотранспортом для України склав 365 мільйонів доларів США.