Новини

За десять місяців на імпорт автотранспорту Україна витратила майже $ 1,5 млрд

За 10 місяців 2016 року в Україну було імпортовано 93 926 автотранспортних засобів на суму 1 млрд. 496 млн. дол.США, повідомляє асоціація “Укравтопром”.

Найбільшу частку в цьому імпорті охопили легкові автомобілі, яких було завезено в кількості 66 606 шт. Закупівля легкових авто обійшлася імпортерам в $1 млрд. 139 млн. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року імпорт легкових машин зріс на третину, а його митна вартість збільшилася на 73 відсотки. В результаті середня вартість імпортованого в країну автомобіля піднялася на $4 тис., до 17 тисяч доларів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Більше половини легкових автомобілів (55%), за період з січня по жовтень, було ввезено в Україну з Євросоюзу. За 36,9 тис. машин, куплених в країнах ЄС, було витрачено валюти, еквівалентній сумі в $593,5 млн. доларів США. Таким чином, середня митна вартість легкового автомобіля з Європи становила близько $16 тис.

По країнах трійка лідерів постачальників легкових авто в Україні виглядає наступним чином.

На першому місці Німеччина, з якої за десять місяців було імпортовано 11 590 машин, середньою вартістю в $18 тис. за штуку.

З Японії на український ринок надійшло 9 647 авто. Середня митна вартість автомобіля з Країни висхідного сонця – $24 тис.

Замикає лідерську трійку США, звідки з січня по жовтень поточного року прибуло і було розмитненого трохи більше 5 тис. мМашин. Середня митна вартість легкового автомобіля з США становила $30 тис.

Back to top button