АвторинокДайджестНовиниНормативні документи

З 2030 року в Україні на автобусні маршрути будуть допускати виключно електробуси

Мінінфраструктури України розробило законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про автомобільний транспорт» щодо стимулювання використання транспортних засобів, оснащених електричними двигунами».

Документом, зокрема, передбачається:

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

– запровадити використання електробусів у сфері регулярних пасажирських перевезень встановивши, що з 01.01.2030 допускаються до використання виключно електробуси;

– доповнити обов’язкові умови конкурсу на перевезення пасажирів нормою, яка передбачає наявність мінімальної відсоткової частки, яку мають займати електробуси в парку перевізника: не менше 20% на 01.01.2025, не менше 40% на 01.01.2027, не менше 80% на 01.0.2029.

Також законопроектом пропонується введення процентної квоти на електробуси вітчизняного виробництва в парках автомобільних перевізників. «Автомобільні перевізники, автомобільні самозайняті перевізники в кількісному складі парку електробусів зобов’язані мати не менше 90% електробусів вітчизняного виробництва, на частку яких має припадати не менше 85% місць для сидіння пасажирів із загального числа місць для сидіння пасажирів, якими обладнаний парк електробусів перевізника.», йдеться у документі.

Source
Мінінфраструктури
Back to top button