Світ

Євросоюз готується відмовитися від бензинових і дизельних автомобілів вже до 2035 року

Країни Євросоюзу планують повністю відмовитися від бензинових автомобілів на користь електрокарів. Як пише Bloomberg, перехід на машини з нульовими викидами допоможе боротися з глобальним потеплінням в світі. Можливий графік переходу на “електрику” прив’язаний до скорочення шкідливих викидів в атмосферу, що заподіюються транспортом. Так, до 2030 року Євросоюз хотів би скоротити ці викиди на 65%, до 2035 року – на 100%. Для масового впровадження електрокарів Єврокомісія зобов’яже уряди країн ЄС встановити зарядні станції через кожні 60 кілометрів на основних автомагістралях.

Відзначимо, що найбільші світові автовиробники останнім часом все частіше нагадують про свої “зелені” амбітні плани. Так, німецький автоконцерн Volkswagen заявив, що має намір припинити виробництво автомобілів на ДВЗ в Європі до 2035 року. Renault збирається зробити екологічними 90% своїх машин. Американський автовиробник Ford Motor Co. має намір довести частку електромобілів в своїх глобальних продажах до 40% до 2030 року.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

В кінці минулого тижня керівництво концерну Stellantis (куди входить сьогодні 14 автомобільних брендів) на своїй конференції повідомило, що до 2030 року 70% європейських продажів і більше 40% продажів на ринку США буде припадати на автомобілі з низьким рівнем шкідливих викидів. А Volvo Car поставила задачу до 2030 року трансформуватися в виробника виключно електромобілів, стати в цьому сегменті світовим лідером.

Back to top button