НовиниСвіт

Європейський автопром має сумніви щодо реальності планів Єврокомісії

Минулого тижня Європейська комісія опублікувала стратегію природоохоронної та інтелектуальної мобільності (Sustainable and Smart Mobility) і план з ініціативами, ці документи в найближчі 4 роки визначатимуть роботу цієї організації в області всіх видів транспорту. Поставлені завдання щодо впровадження цифрових технологій, зниження навантаження на екологію відповідно до ініціативи European Green Deal.

Одним з ключових стовпів цієї стратегії є збільшення використання автомобілів з нульовим рівнем викидів. Документ ставить сміливу мету – до 2030 року на дорогах Європейського союзу буде не менше 30 мільйонів автомобілів з нульовим рівнем викидів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Що стосується інфраструктури, то, за консервативними оцінками Комісії, до 2030 року – три мільйони громадських пунктів зарядки.

Однак на думку генерального директора Європейської асоціації автовиробників (ACEA) Еріка-Марка Уітема ця стратегія далека від сьогоднішньої реальності, так як для досягнення мети Комісії необхідно всього за десять років в 50 разів збільшити в автопарку ЄС кількість автомобілів з нульовим рівнем викидів. До того ж темпи розвитку інфраструктури абсолютно не відповідають таким амбітним планам.

За даними ACEA, на сьогодні загальна кількість точок зарядки, доступних в ЄС, становить близько 200 тис. од. і тільки 28586 з них підходять для швидкої зарядки (≥22 кВт), що набагато менше необхідного.

Більше 75% всіх пунктів зарядки в Європі розташовані в чотирьох країнах – Нідерландах, Німеччині, Франції та Великобританії. У 12 країнах-членах ЄС є 137 водневих заправних станцій, а в 16 країнах їх взагалі немає.

У зв’язку з цим Європейські автовиробники, які направляють більшу частину свого річного бюджету (понад 60 млрд євро) на НДДКР по декарбонізації, закликають законодавців ЄС підштовхнути національні уряди до інвестування в інфраструктуру зарядки, а також розширити інструменти з мотивації споживачів переходити на мобільність з нульовим рівнем викидів.

Back to top button