Світ

Європейська кліматична група заявляє, що ЄС вимагає жорсткіших цілей щодо викидів CO2

Європейському союзу необхідно різко посилити низькі цільові показники викидів CO2 для комерційних фургонів, щоб стимулювати перехід на електричні моделі і повністю відмовитися від продажу викопного палива до 2035 року, повідомила в понеділок європейська група Transport and Environment.

T&E повідомила, що аналіз продажів фургонів в 2020 році не показав змін у викидах CO2 в порівнянні з 2017 роком і виявив, що цільові показники ЄС щодо викидів CO2 настільки слабкі, що більшість виробників можуть їх виконати, чи не продавши жодного фургона з нульовим рівнем викидів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

«Стандарти, які вступили в силу на початку 2020 року, повинні були зробити фургони чистіше, але виробникам фургонів майже нічого не потрібно було робити, щоб їх досягти», – сказав у своїй заяві менеджер з вантажоперевезень T&E Джеймс Нікс. «З огляду на жалюгідні цілі щодо викидів CO2, бум електронної комерції стає кошмаром для нашої планети».

Продажі в ЄС електричних і гібридних легкових автомобілів майже потроїлися і склали більше 1 мільйона автомобілів в минулому році, що становить понад 10% від загального обсягу продажів, завдяки суворим вимогам щодо викидів CO2 і державним субсидіям.

Але продажу електричних фургонів впали приблизно на 2% ринку.

T&E заявила, що ЄС необхідно перенести свою поточну мету зі скорочення викидів CO2 на 31% до 2027 року зі 2030 року та поставити собі за мету досягти набагато більш амбітної мети – по крайній мірі, 60% скорочення до 2030 року.

Група заявила, що ЄС повинен встановити мету по скороченню викидів CO2 на 100% до 2035 року, фактично заборонивши фургони з двигунами внутрішнього згоряння.

T&E заявила, що ЄС повинен заборонити виробникам фургонів виробляти гібридні фургони. Такі групи, як T&E, наполягають на поступову відмову від моделей легкових автомобілів PHEV в найближчі кілька років, стверджуючи, що власники не заряджають їх належним чином і занадто покладаються на двигун, що працює на викопному паливі.

Back to top button