НовиниСвіт

Європа виступила проти плаг-ін гібридних автомобілів

Гібридні автомобілі з можливістю зарядки тягової батареї від електромережі на певному етапі технічної еволюції здавалися розумною перехідною ланкою на шляху до тотальної електрифікації, але тепер європейська влада переглянула своє ставлення до них, що змусить деяких виробників відмовитися від даного типу транспортних засобів.

Захисники природи, як стверджує Reuters, схиляються до ідеї про те, що машини, які поєднують двигун внутрішнього згоряння і тягову батарею з електромотором, наносять навколишньому середовищу більшої шкоди, ніж класичні автомобілі з ДВЗ. Виробництво таких гібридів завдає екології збитків як при виготовленні двигуна на вуглеводневому паливі, так і при випуску тягових акумуляторів. Такі машини важче, тому вони витрачають на швидкості більше палива. Європейська влада збирається прискорити перехід на «чистокровні» електромобілі, заборонивши з 2026 року виробляти гібриди або хоча б позбавити їх субсидій і пільг. Навіть виключення плаг-ін гібридів з категорії дружніх по відношенню до природи транспортних засобів істотно підірве інвестиції на даному напрямку.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

До слова, оснащення автомобіля з ДВЗ тяговим акумулятором і електродвигуном обходиться в середньому в 4000 євро, тому плаг-ін гібриди не можуть похвалитися доступною ціною. За оцінками AutoForecast Solutions, до 2028 року автовиробники розраховують вивести на європейський ринок 86 нових моделей чисто акумуляторних електромобілів, а кількість плаг-ін гібридів обмежиться 28 новими моделями.

Багато автовиробників бачать в підключаємих до мережі гібридах хорошу ринкову перспективу, адже на розвиток мережі зарядних станцій піде набагато більше часу, ніж наказують прийняті владою окремих країн терміни повної відмови від ДВЗ. Прихильниками м’якого переходу на електротягу залишаються компанії BMW і Renault, які не стали наслідувати приклад конкурентів і оголошувати терміни повного переходу на випуск електромобілів. Представники Volvo, наприклад, не заперечують проти прискорення переходу на електротягу, але при цьому намагаються домогтися від європейської влади цільового фінансування будівництва зарядних станцій. Основна перевага гібрида з можливістю зарядки від мережі – незалежність від розетки, адже на далекі відстані такий автомобіль може пересуватися виключно за рахунок запасів вуглеводневого палива.

Деякі дослідження стверджують, що фактичне споживання палива і обсяг викидів плаг-ін гібридів виявляються в чотири рази вище схвалених для даного типу машин значень, оскільки автовласники не прагнуть їх постійно заряджати від електромережі. За підсумками минулого року кількість проданих плаг-ін гібридів в Європі зросла в три рази до 507 тис. машин, майже зрівнявшись з кількістю батарейних електромобілів, проданих за рік – 539 тис. шт.

Автовиробники стурбовані і тим фактом, що влада Європи готує вимоги Euro 7, що посилюють норми викидів для машин з ДВЗ. Після їх прийняття в 2025 році, як очікують автоконцерни, випускати гібриди стане вкрай невигідно, але ж повністю відмовитися від ДВЗ до цього часу не вийде.

Source
3dnews.ru
Back to top button