ДайджестНовиниСвітТехнології

Європа випередила Китай за кількістю реєстрацій нових електромобілів

За даними, підготовленими до Munich Mobility Show, на сьогодні загальна кількість електромобілів у світі оцінюється приблизно в 10 мільйонів одиниць, повідомляє Укравтопром з посиланням на VDA.

В абсолютному вираженні найбільше транспортних засобів на акумуляторних джерелах живлення (BEV) і з гібридною трансмісією (PHEV) знаходяться в Китаї (4,2 мільйона), за ним слідують Європа (3,2 млн.) і США (1,7 млн.).

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Більшість проданих в світі електромобілів відносяться до акумуляторних версій (BEV) – на них припадає 80% продажів у Китаї, 79% у США і тільки 54% в Європі (ЄС, країнах – членах Європейської асоціації вільної торгівлі та Великобританії), де все ще популярні гібридні варіанти з зовнішніми інтерфейсами підзарядки.

У дослідженні відзначається, що за підсумками 2020 року Європа вперше випередила КНР за кількістю реєстрацій нових електромобілів. В абсолютних цифрах на європейських ринках (ЄС, ЄАВТ і Великобританії) було реалізовано 1368167 електромобілів, в той час як у Китаї 1246289 шт.

Європа також є лідером за кількістю електромобілів на 1000 жителів: за статистикою, на 1000 жителів припадає 6,1 електрифікованих транспортних засобів у порівнянні з середньосвітовим показником – 1,4.

У той же час між європейськими регіонами існують значні відмінності: в Північній і Центральній Європі відносно висока кількість електромобілів на тисячу жителів, тоді як у Південній і Східній Європі цей показник залишається дуже низьким.

Світовим лідером в цій темі є Норвегія (81 електромобіль на 1000 жителів), за нею йдуть Ісландія (36,8) і Швеція (20,6). У Німеччині на 1 тис. жителів припадає 8,5 електромобілів. При цьому за підсумками минулого року Німеччина посіла друге місце серед національних ринків за кількістю реєстрацій нових авто на електротязі. За рік в ФРН було зареєстровано 394943 нових електромобілів, більше тільки в КНР.

Back to top button