НовиниСвіт

Єврокомісія оголосила про плани створити «нову екосистему виробництва чіпів»

У Європі оголошено про зниження залежності від постачальників мікроелектроніки із США і Південно-Східної Азії, повідомляє в середу Reuters – Єврокомісія має намір створити власну екосистему виробництва чіпів.

В даний час виробники автомобілів, споживчої електроніки і ряду інших товарів потерпають від глобального дефіциту мікросхем, більшість яких експортуються.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

«Ми представимо новий закон про Європейські чіпи (European Chips Act), – пообіцяла голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен. – Мета – спільне створення передової екосистеми, що включає виробництво мікросхем. Це забезпечить безперебійні поставки чіпів в ЄС і створить нові ринки для інноваційних європейських технологій». Для реалізації планів пропонується також створити спеціальний європейський напівпровідниковий фонд (European Semiconductor Fund).

Єврокомісія оголосила про плани створити «нову екосистему виробництва чіпів»

У той же час, відзначає агентство, серйозними проблемами при створенні нової екосистеми можуть стати забезпечення доступу ЄС до рідкоземельних металів за межами Європи і небажання інвесторів вкладати у виробництво без гарантій того, що воно буде задіяно на повну потужність.

Нагадаємо, раніше Євросоюз оголосив про плани виробляти п’яту частину від всього обсягу високотехнологічних напівпровідників у світі до кінця поточного десятиліття, а також розробити перший квантовий комп’ютер протягом п’яти років. План також повинен знизити залежність європейських країн від китайських і американських постачальників.

В ЄС є власні фабрики для виробництва чіпів і розвинена мікроелектронна промисловість – зокрема, у Франції (Гренобльський кластер).

Source
d-russia.ru
Back to top button