Світ

ЄС втратить 500 тисяч робочих місць через перехід на електромобілі

Раніше Європейська комісія оголосила про намір виключити викиди CO2 у нових авто до 2035 року

Півмільйона робочих місць опиняться під загрозою через плани Європейського союзу заборонити експлуатацію машин із двигунами внутрішнього згоряння до 2035 року, стверджують європейські постачальники авто. Їхня заява поповнила список попереджень про наслідки надто швидкого переходу на технології без вихлопів, пише агентство Bloomberg.

Згідно з опитуванням майже 100 компаній, проведеного Європейською асоціацією автомобільних постачальників Clepa, понад дві третини з цих 501 тис. робочих місць зникнуть протягом п’яти років до настання 2035 року, що ускладнить можливість пом’якшення «соціальних та економічних наслідків» масового безробіття. Тим часом, опитування, проведене PwC, показує, що у виробництві електричних компонентів буде створено 226 тис. нових робочих місць, що скоротить чисту кількість втрати робочих місць приблизно до 275 тис. у наступні два десятиліття.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Європейська комісія оголосила про намір на початку поточного року повністю виключити викиди CO2 у нових автомобілях до 2035 року. Після цієї дати фактично заборонено продавати транспортні засоби, що працюють на викопному паливі. Хоча ЕК не ухвалила замінити їх електромобілями, що працюють на акумуляторах, автовиробники, зокрема німецький найбільший у Європі Volkswagen AG, практично виключили використання інших технологій, включаючи водневе паливо.

Clepa, що представляє понад 3 тис. постачальників автомобілів, упродовж тривалого часу стверджує, що використання проміжних технологій пом’якшить удар від переходу до більш екологічно чистого транспорту. «Потреби суспільства надто різноманітні, щоб використати один універсальний підхід, – сказала генеральний секретар організації Сігрід де Вріс. – Використання гібридних технологій, «зеленого» водню та відновлюваних екологічно чистих видів палива сприятиме розвитку інновацій».

Опублікована торік доповідь, схвалена Урядом Німеччини, показала, що в країні може бути втрачено близько 400 тис. робочих місць через відмову від автомобілів з двигунами внутрішнього згоряння. Тим часом головний виконавчий директор Volkswagen Герберт Дисс сказав, що такі катастрофічні сценарії, “ймовірно, є невеликим перебільшенням”, додавши, що “основна частина складових автомобіля залишається незмінною”.

Back to top button