НовиниСвіт

ЄС планує інвестувати $17 млрд у виробництво чіпів

Європейський Союз підтримує збільшення інвестицій у виробництво мікропроцесорів, щоб знизити залежність від постачання інших країн. Про це повідомляє CNBC.

Європейська комісія, виконавчий орган ЄС, оголосила про новий закон про європейські чіпи, який дозволить залучити 15 мільярдів євро (17,11 мільярда доларів) у вигляді додаткових державних та приватних інвестицій до 2030 року. Це буде зроблено понад 30 мільярдів євро державних інвестицій, які були виділені раніше.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Автовиробники та інші підприємства ЄС зіштовхнулися із труднощами після пандемії коронавірусу, оскільки були порушені ланцюжки поставок. При цьому напівпровідникові компоненти використовуються для різних цілей, таких як виробництво товарів для дому та автомобілів.

Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн у своїй заяві зазначила, що пандемія коронавірусу виявила вразливість ланцюжків постачання чіпів.

“Ми поставили собі за мету до 2030 року мати 20% частки світового ринку виробництва чіпів тут, у Європі. Прямо зараз ми на рівні 9%”, – сказала фон дер Ляйєн.

Комісія оголосила про намір скоригувати правила держдопомоги, щоб підтримати збільшення державних інвестицій у цю сферу.

Пропозиції ще мають бути обговорені та схвалені європейськими державами та законодавцями.

Зараз основна частина світового виробництва мікропроцесорів припадає на Китай і Тайвань.

Source
delo.ua
Back to top button