Світ

Єгипет прагне випустити свій перший електромобіль у 2023 році: Президент Сісі

Під час четвертого Всесвітнього молодіжного форуму, що відбувся минулого місяця у місті Шарм-ель-Шейх, президент Єгипту Абдель Фаттах ель-Сісі пролив світло на план країни з випуску першого електромобіля у 2023 році.

Під час форуму президент наголосив на проблемі очікуваного збільшення кількості автомобілів у найближчі роки, наголосивши на необхідності заміни автомобілів, що працюють на бензині, на автомобілі, що працюють на природному газі або електриці.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

У грудні прем’єр-міністр Мостафа Мадбулі перевірив модель електромобіля виробництва General Motors, який, як очікується, буде запропоновано на єгипетському ринку у 2022 році.

Прем’єр-міністр сказав представникам General Motors та її агента в Єгипті, компанії Mansour Group, що уряд може сприяти продажам цього автомобіля за допомогою різних програм та ініціатив, а також за допомогою низки стимулів та пільг, що надаються споживачам.

Мадбулі закликав обидві компанії підготувати докладний план виробництва автомобіля в Єгипті, щоб уряд вжив необхідних заходів підтримки.

Раніше прем’єр-міністр провів з ними зустріч у присутності міністра фінансів Мохамеда Маїта та міністра промисловості та торгівлі Невіна Гамеа.

Під час зустрічі генеральний директор Al Mansour Group Анкуш Арора представив пропозицію про запуск виробництва електромобілів у Єгипті, що є метою, над якою працює уряд, поряд із локалізацією виробництва електромобілів.

Генеральний директор Al Mansour Group також представив бачення компанії щодо факторів, які, на його думку, необхідні для успіху ринку електромобілів у Єгипті, оскільки вони схожі на стимули, прийняті в багатьох інших країнах.

Арора зазначив, що кількість пропонованих електромобілів у 2021 році становила 2,65 мільйона, збільшившись на 168 відсотків порівняно з 2020 роком. Крім того, частка електромобілів подвоїлася до 14 відсотків у всьому світі порівняно з сімома відсотками у 2020 році. Він додав, що, за оцінками, ринок електромобілів зростатиме на 27 відсотків на рік у всьому світі до 2030 року.

У листопаді прем’єр-міністр зустрівся з генеральними директорами General Motors та Mansour Group, які повідомили, що почнуть обирати характеристики електромобіля, який пропонуватиметься на єгипетському ринку.

Вони також зазначили, що компанія готова інвестувати до Єгипту близько 35 мільйонів доларів до 2025 року.

Слід зазначити, що переговори компанії Nasr cars, що належить до сектора державного підприємництва, з китайською компанією Dongfeng про виробництво електромобілів припинилися, оскільки вони не змогли домовитися про зниження ціни на компоненти, що імпортуються, згідно з заявою Міністерства сектору державного підприємництва.

У своїй заяві міністерство повідомило, що дві компанії не змогли домовитися про зниження ціни на основний імпортований компонент достатньою мірою, щоб дозволити Al-Nasr Automotive Company виробляти автомобіль і пропонувати його за конкурентоспроможною ціною, внаслідок чого переговори зайшли в глухий кут.

Al-Nasr Automotive Company підписала два контракти з китайською компанією в січні минулого року на складання електромобілів на місці, а також відновлення свого заводу через дочірню компанію китайської групи.

Back to top button