Світ

Японія заборонить бензинові автомобілі в середини 2030-х років

Країна має намір повністю позбутися від бензинових і дизельних машин до 2050 року

До кінця року уряд Японії оголосить про рішення заборонити продаж нових бензинових і дизельних автомобілів, включаючи гібриди, з середини тридцятих років 21 століття. Як пише агентство Reuters, про це було оголошено в ефірі громадського японського телебачення NHK, що належить уряду країни. Офіційне підтвердження може послідувати вже на наступному тижні.

Ще в жовтні прем’єр-міністр країни Есіхіде Суга оголосив про план до 2050 року зробити країну повністю вуглецю-нейтральною. Це означає, що в Японії буде повністю заборонено використання викопного вуглеводневого палива, включаючи бензин. Таким чином, з моменту заборони продажу і до 2050 року користуватися старими бензиновими машинами буде дозволено.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

В теорії під заборону можуть не потрапити двигуни внутрішнього згоряння, що використовують синтетичне паливо, що отримується за рахунок екологічно-чистої енергії. Також очевидно, що заборона не торкнеться водневих автомобілів, в яких паливо використовується для вироблення електроенергії і харчування електромотора.

Якщо повідомлення підтвердиться, Японія стане другою країною з клубу «Великої сімки», хто офіційно відмовиться від бензинових машин на користь електромобілів. Минулого місяця влада Великобританії офіційно оголосили про заборону продажу бензинових і дизельних автомобілів з 2030 року, а заряджають гібридів з 2035 року. Як і Японія, Великобританія має намір до 2050 року стати повністю вуглецю-нейтральною країною.


Back to top button