Світ

Японія заборонила бензинові і дизельні машини, але не гібриди

Уряд витратить 2,7 трильйона доларів на розвиток акумуляторних і водневих електромобілів

Сьогодні уряд Японії офіційно представило план щодо відмови від викопних джерел енергії до 2050 року, повідомляє Reuters. Раніше це обіцяв прем’єр-міністр країни Есехіде Суга.

Згідно з планом, з 2035 року в країні будуть заборонені продажі всіх нових бензинових і дизельних автомобілів. Правда, японці зробили виняток для машин з гібридним приводом.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Відмова від машин з ДВЗ буде поступовим. Уряд країни пообіцяв змінити податкову систему таким чином, щоб вже найближчим часом електромобілі зрівнялися з бензиновими машинами в ціні.

Всього до 2030 року на розвиток чистої енергетики і стимулювання продажів електротранспорту буде виділено 870 мільярдів доларів, а з 2030 по 2050 ще 1,8 трильйона.

Згідно з планом, уряд допоможе знизити собівартість батарей для електромобілів нижче рівня в 10 тисяч ієн (96,5 доларів) за кіловат-годину. Для порівняння, згідно з останнім дослідженням BloombergNEF середня вартість батарей для легкових електромобілів в світі в 2020 році опустилася до 137 доларів за кіловат-годину.

Також влада Японії пообіцяли істотно збільшити виробництво водню для електромобілів на паливних елементах. Зараз в країні генерується всього 200 тонн водню в рік. До 2030 року ця цифра має зрости до 3 мільйонів тонн, а до 2050 – до 20 мільйонів тонн.

Back to top button