Новини

Японія і США підписали торговельну угоду – автовиробники хочуть більшого

Японські автовиробники в четвер закликали урядовців зробити більше для підтримки ключової галузі та їх бізнесу після того, як їх уряд підписав торговельну угоду з США, яка залишила без змін тарифи на автомобілі і комплектуючі до них.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе і президент США Дональд Трамп, які були присутні на Генеральній Асамблеї ООН в Нью-Йорку, підписали торговельну угоду, що охоплює торгівлю сільськогосподарською та промисловою продукцією, а також цифровими послугами, проте в ньому не обмовляється головне питання – про експорт в Штати японських автомобілів.

Представники промисловості сподівалися побачити скасування автомобільних тарифів, але Японія змогла лише утримати їх на рівні 2,5%. Переговори почалися в минулому році після того, як Трамп поскаржився на величезний дефіцит торгового балансу США проти Японії і пригрозив більш високими тарифами та іншими заходами.

На зустрічі з японським міністром торгівлі і високопоставленими чиновниками через кілька годин після підписання президент Toyota Motor Corp. Акіо Тойода закликав уряд зробити більше для автомобільної промисловості, пославшись на суворі умови ведення бізнесу. Тойода також очолює Японську асоціацію автовиробників.

Міністр торгівлі Ішу Сугавара і високопоставлені чиновники міністерства запросили глав автовиробників на зустріч в Токіо, щоб досягти розуміння.

Сугавара сказав, що угода допоможе забезпечити вільну і справедливу торгівлю між країнами.

Японія стурбована тим, що Трамп може ввести нові тарифи на автомобілі, які складають значну частину її експорту в США. Японія також наполягає на скасуванні чинного тарифу на автомобілі і запчастини на 2,5%.

На спільній прес-конференції Абе сказав, що він отримав обіцянку США утримаються від додаткових тарифів на імпортовані японські автомобілі.

Джерело: chinadailyasia.com

Back to top button