Світ

Xiaomi вкладе 10 млрд доларів в електромобілі

Компанія має намір вийти на автомобільний ринок в найближчі п'ять років

Виробник смартфонів і іншої електроніки Xiaomi пообіцяв інвестувати 10 мільярдів доларів в розробку і виробництво електромобілів до кінця цього десятиліття. Півтора мільярда буде виділено негайно новому автомобільному підрозділу корпорації.

Яка саме буде роль Xiaomi в автопромі поки до кінця не ясно. Джерела запевняють, що компанія вже наймає людей для розробки автомобільного програмного забезпечення. А ось безпосередньо випуск машин корпорація стане здійснювати спільно з партнерами. Зокрема, фінальну збірку замовлять у сторонньої компанії. І це не буде один з «відбулися» автовиробників.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

За словами глави Xiaomi Лея Цзюня, він віддає собі звіт в тому, що на створення автомобіля піде щонайменше від трьох до п’яти років, а інвестиції в кінцевому рахунку будуть вимірюватися не одним, а кількома десятками мільярдів доларів. Він назвав вступ в автомобільний бізнес своїм останнім великим проектом.

На презентації також був показана машина, яку багато хто вважав першим електромобілем Xiaomi. Насправді це лише автодом на базі китайського фургона Maxus V90, який був створений компанією в єдиному екземплярі в першу чергу для демонстрації всілякої бортової електроніки.

Back to top button