СвітТехнології

Xiaomi наймає людей для створення автопілота четвертого рівня

Китайська технологічна компанія Xiaomi створить новий напрям, який займеться розробкою системи безпілотного управління для автомобілів, повідомляє Gizmochina.com з посиланням на китайську соцмережу Weibo. За словами глави Xiaomi Лей Цзюня, на першому етапі планується найняти 500 інженерів – вони будуть працювати над автопілотом четвертого рівня за класифікацією SAE, який не вимагає участі водія в процесі управління і може вести машину по заданому маршруту.

На сьогоднішній день практично всі серійні автомобілі, що мають функцію автономного водіння, відповідають другому рівню, в тому числі і електрокари Tesla. Другий рівень автоматизації означає, що водій контролює ситуацію на дорозі, тримає руки на кермі і, в разі необхідності, може взяти керування на себе. Далі багатьох просунулася Honda, яка в березні 2021 року представила Legend Hybrid EX з автопілотом третього рівня, що дозволяє водієві прибрати руки з керма. Однак такі автомобілі доступні тільки в Японії і виключно в лізинг.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Xiaomi може випередити автовиробників в цій сфері, розробивши автопілот четвертого рівня за класифікацією організації SAE International. Йому не потрібне втручання водія за жодних дорожніх ситуаціях, при цьому машина з такою технологією може їхати тільки по заданому маршруту. Ніяких інших подробиць про розробку Xiaomi поки немає.

Xiaomi наймає людей для створення автопілота четвертого рівня

Зате відомо, що технологічна компанія має намір випускати автомобілі, і одну модель Xiaomi вже представила. Нею виявився кемпер, оснащений фірмовою технологією «розумного будинку», який поки існує в єдиному екземплярі.

Навесні цього року повідомлялося, що Xiaomi має намір випускати недорогі електрокари, перевагою яких стане просунута бортова електроніка. Допоможе їй у цьому китайський концерн Great Wall.

Back to top button