НовиниСвіт

Виробництво автомобілів у Великій Британії в листопаді впало до рівня 1984 року

Виробництво автомобілів у Сполученому Королівстві в листопаді впало на 28,7% – до 75 756 одиниць – порівняно з аналогічним місяцем минулого року. Це мінімальне значення за останні 37 років, свідчать поширені у четвер дані британського Товариства виробників та продавців автомобілів (SMMT).

Згідно з оприлюдненим раніше прогнозом організації, другий рік поспіль у Великій Британії у 2021 році буде вироблено менше одного мільйона легкових та легких комерційних автомобілів. У 2022 році цей показник перевищить 1 млн., а до 2024 року зросте до 1,2 млн. одиниць.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Цього року з конвеєрів британських заводів зійшла 797 261 машина, що на 432 794 менше у порівнянні з 2019 роком. Це, зокрема, пов’язано з нестачею мікросхем, і, за словами генерального директора SMMT Майка Хавеса, проблема “імовірно, позначатиметься на роботі індустрії протягом наступного року”.

Випуск автомобілів для внутрішнього ринку впав на 18,8%, а на експорт – на 30,4%. При цьому продовжується зростання виробництва електромобілів та новітніх гібридних машин. У листопаді їхня частка досягла нового рекорду – 32,7% від усіх вироблених автомашин.

“Автомобільна промисловість опинилася в одній із найсерйозніших ситуацій за останні десятиліття, – зазначив Хавес, – і наслідки COVID-19 мають величезний вплив на ланцюжки поставок, викликаючи глобальний дефіцит, насамперед напівпровідників”.

Source
tass.ru
Back to top button