Світ

VW Group втратить щонайменше $401 млн від пожежі в Атлантиці

Вантажне судно з 4000 автомобілів VW Group, що зайнялося минулого тижня біля Азорських островів, завдасть німецькому виробнику величезних збитків. Сума становитиме близько кількох сотень мільйонів доларів, оцінює консалтингова компанія Russel Group.

Загальна вартість товарів на борту «Фелісіті Ейс» складає 438 млн доларів, а автомобілі VW, Porsche, Audi, Bentley і Lamborghini коштують 401 млн. У концерні коментувати ці суми відмовилися, оскільки рятувальна операція ще не завершена. Сьогодні вранці до корабля мають прибути два великі буксири з протипожежним обладнанням та спробувати охолодити його, щоб його можна було відбуксирувати до порту.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Згідно зі звітом Russel Group, пожежа на кораблі вже вщухла, оскільки горіти більше нема чому. Це означає, що всі автомобілі на борту повністю знищені. Підрахунки консалтингової фірми показують, що лише Volkswagen втратив 155 мільйонів доларів, а решта брендів групи, що мають автомобілі на борту, — 246 мільйонів доларів.

У свою чергу, американський економіст Патрік Андерсон називає меншу суму — близько $300 млн, але додає, що вона не включає втрати ланцюжка до дилерів. Крім того, необхідно додати витрати на рятувальну операцію, збитки самому кораблю, зарплату екіпажу, а також наслідки можливої ​​екологічної катастрофи через розлив палива в океані.

Величезний «Фелісіті Ейс» (розміром з 3 футбольних поля) прямував з Емдена (Німеччина) до Род-Айленду (США), коли 16 лютого спалахнув.

Back to top button