Світ

VW Group повідомляє про бум електромобілів

VW Group повідомляє про високий попит на електромобілі, що дозволить не лише збільшити масштаби виробництва, а й рентабельність. Про це заявив фінансовий директор концерну Арно Антліц, слова якого цитує Bloomberg.

Фінансовий директор повідомив, що більшість електромобілів VW Group буде розпродана до 2023 року, а інші моделі, які все ще доступні, доведеться довго чекати. За словами Антліца, рентабельність електромобілів підвищується швидше, ніж очікувалося спочатку, і основною причиною цього є високий попит.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

«Ми бачимо більший масштаб виробництва, найкращу маржу, великий попит із боку клієнтів. Спочатку ми думали, що потрібно два-три роки, щоб привести продажі електромобілів у відповідність до продажу двигунів внутрішнього згоряння, але ситуація швидко змінюється», — пояснює Антліц.

У 2021 році VW Group продала близько 762 400 електрифікованих автомобілів, включаючи гібриди, що підключаються, що на 81% більше, ніж у попередньому році. Повністю електричних моделей випущено 452900 штук (зростання на 95,5% у річному обчисленні).

Проте є й погані новини для групи, зокрема зростання цін на сировину для акумуляторів. Внаслідок цього VW Group може бути змушена підвищити ціни на електромобілі, припускає фінансовий директор групи.

Велика проблема пов’язана з нестачею напівпровідників та проблемами з ланцюжками постачання, пов’язаними з російським вторгненням в Україну. В атакованій країні 17 напівпровідникових заводів (більше лише в Румунії та Марокко в регіоні), і вони не працюють. І потрібно майже 2 місяці, щоб запустити додаткове виробництво в інших країнах.

Back to top button