НовиниСвіт

Volvo та Northvolt створять завод з виробництва акумуляторів річною потужністю до 50 ГВт⋅год

Volvo Cars і Northvolt обрали Гетеборг, Швеція, для створення нового заводу з виробництва акумуляторів, який розпочне роботу у 2025 році, створить до 3000 робочих місць та доповнить запланований центр досліджень та розробок, про який обидві компанії оголосили у грудні в рамках інвестицій у розмірі близько 30 мільярдів шведських крон.

Новий завод та тісні зв’язки з Northvolt значно зміцнять стратегію Volvo Cars з електрифікації, оскільки до 2030 року компанія має намір виробляти та продавати лише повністю електричні автомобілі.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Будівництво заводу розпочнеться у 2023 році, і він вироблятиме сучасні акумуляторні елементи, спеціально розроблені для використання у повністю електричних автомобілях Volvo та Polestar наступного покоління.

Завод матиме потенційну річну потужність з виробництва акумуляторів до 50 ГВт·ч, що дозволить постачати акумулятори приблизно для півмільйона автомобілів на рік.

Оскільки стійке виробництво є центральним принципом партнерства між Volvo Cars та Northvolt, завод буде живитися від енергії, що не містить викопного палива, з акцентом на використання відновлюваних джерел енергії в регіоні, і інтегруватиме інженерні рішення, що надають пріоритет циклічності та ефективності використання ресурсів.

На виробництво акумуляторів повністю електричних моделей Volvo Cars і Polestar припадає більша частина загального обсягу викидів вуглецю протягом життєвого циклу кожного автомобіля. Співпрацюючи з Northvolt та виробляючи акумулятори поруч із його виробничими підприємствами в Європі, Volvo Cars та Polestar можуть значно знизити вплив на навколишнє середовище, пов’язане з пошуком та виробництвом акумуляторів для своїх майбутніх автомобілів.

Спільне підприємство з виробництва акумуляторних елементів між Northvolt та Volvo Cars стане важливим гравцем у європейському виробництві акумуляторних елементів та стане одним із найбільших підприємств з виробництва акумуляторних елементів у Європі. Volvo Cars та Northvolt призначили колишнього виконавчого директора Tesla Адріана Кларка керівником виробничої компанії.

Центр досліджень та розробок, який розпочне роботу у 2022 році, створить кілька сотень робочих місць у Гетеборзі та позиціонує Volvo Cars як один з небагатьох автомобільних брендів, який зробить розробку та виробництво акумуляторних елементів частиною своїх комплексних інженерних можливостей.

Source
hevcars.com.ua
Back to top button