НовиниСвіт

Volvo модернізує завод у Швеції для виробництва електромобілів

Компанія Volvo вкладе понад мільярд доларів у виробництво електромобілів на заводі в Торсланді.

Завод на південному заході Швеції діє з 1964 року, загальна виробнича потужність підприємства становить 300 тис. машин на рік. Зараз там випускають кросовер XC90, седани S90 та S60, а також універсали V90 та V60.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Проте шведи планують до 2030 року повністю відмовитися від двигунів внутрішнього згоряння (електричні XC40 і C40 виробляють у Бельгії), тому завод зазнає глибокої модернізації.

Зокрема, у складальному цеху впровадять технологію «мегалиття»: частина силової структури електромобіля відливатиметься з одного шматка алюмінію.

За словами представників Volvo, конструкція зменшить масу електрокара, що позитивно позначиться на запасі ходу. Рішення також покликане покращити ергономіку салону та багажного відсіку.

Крім того, під дахом заводу розміститься цех зі збирання акумуляторів. На ньому акумуляторні елементи інтегруватимуться в конструкцію підлоги автомобіля. Цехи фарбування та фінального складання будуть повністю оновлені.

Нарешті, модернізація торкнеться логістичних зон: шведи хочуть переглянути процес переміщення компонентів та оптимізувати транспортування товарів та деталей на завод. Співробітникам обіцяють нові зони відпочинку, роздягальні та офіси.

У Volvo повідомляють, що проект модернізації підприємства в Торсланді вимагатиме від компанії інвестицій у розмірі 10 млрд крон (1,075 млрд доларів). Однак це втричі менше, ніж потрібно для будівництва заводу з виробництва літій-іонних акумуляторних елементів у Гетеборзі. Спільний проект Volvo Cars і стартапу Northvolt оцінюється в 30 млрд крон (3,25 млрд доларів), а його розрахункову потужність можна порівняти з гігафабрикою Tesla у Неваді – 50 ГВт∙год на рік.

Source
dvizhok.su
Back to top button