НовиниСвіт

Volkswagen, Toyota та BMW не готові підтримати глобальну ініціативу щодо скорочення викидів до нуля до 2040 року

Найбільші світові автовиробники, а також влада США та Китаю, не готові підтримати глобальну угоду, про яку оголосять сьогодні, 10 листопада, про зниження викидів парникових газів у галузі до нуля до 2040 року.

Угода, яка має бути оприлюднена в ході кліматичної конференції ООН COP26 в середу 10 листопада, передбачає, що автовиробники візьмуть на себе зобов’язання прагнути до того, щоб до 2040 року всі нові автомобілі, що продаються ними, мали нульові викиди. Досягнення цієї мети у розвинених країнах планується до 2035 року.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Угода також передбачає, що зобов’язання щодо сприяння досягненню поставлених цілей візьмуть на себе влада держав та окремих міст, а також інвестори.

Німецький автовиробник Volkswagen AG вже заявив, що не підтримає угоди. Toyota Motor Corp., за даними джерел FT, продовжує обговорювати її, але навряд чи підпишеться під глобальними обіцянками.

BMW AG також дала зрозуміти, що не підтримає глобальну угоду, заявивши про «збереження суттєвої невизначеності щодо розвитку інфраструктури, необхідної для повного переходу на автомобілі з нульовим рівнем викидів», а також серйозну різницю ситуації на окремих ринках.

Представники Великобританії повідомили, що Німеччина, Китай та США поки не підписали угоду, і це, ймовірно, є однією з причин, через яку окремі автовиробники відмовляються брати на себе такі серйозні зобов’язання.

Жоден з автовиробників не проти скорочення викидів, але кожен має свої побоювання, кажуть джерела.

Volkswagen, зокрема, говорить про те, що Китай недостатньо прихильний до скорочення вугільної генерації. КНР є одним з найбільших у світі ринків електромобілів, проте значна частка електроенергії, що виробляється в країні, припадає на частку вугільних електростанцій.

Тим часом, у керівництві Toyota вважають, що країнам Африки та Латинської Америки може знадобитися більше часу на повний перехід до використання електромобілів, зазначають джерела FT.

Ford Motor Co., General Motors Corp., Daimler AG та Volvo Cars AB, як очікується, підтримають угоду. GM вже давно взяла не себе зобов’язання продавати автомобілі тільки з нульовим рівнем викидів до 2035 року, а Volvo планує електрифікувати всю лінійку автомобілів до 2030 року.

Source
elektrovesti.net
Back to top button