Volkswagen і Suzuki більше не партнери

Японський автовиробник Suzuki Motor Corp. припиняє партнерство з німецькою компанією Volkswagen AG і викуповує у неї свої акції на суму 400 млрд ієн (близько $ 3,3 млрд), про що заявив на прес-конференції в Токіо президент корпорації Осаму Судзукі.

Історія невдалого співробітництва почалася в грудні 2009 р. Компанія Suzuki, що зазнала падіння продажів, планувала за рахунок технологій і платформи німецького концерну створити масовий автомобіль для європейського ринку.

В обмін на це в 2010 р. компанія Volkswagen придбала за 222,5 млрд ієн 19,9% акцій Suzuki, ставши її найбільшим акціонером. Але німецький автовиробник так і не виконав угоду. Volkswagen AG не надав Suzuki доступу до своїх ключових технологій і при цьому став нав’язувати японцям свої правила ведення бізнесу.

18 листопада 2011 Suzuki анулювала партнерство з VW і зажадала повернути акції, але німецький автоконцерн відмовився. У результаті Suzuki подала до арбітражного суду на Volkswagen.

У результаті арбітражних розглядів, суд визнав правоту японської компанії.

“Ми повністю задоволені судовим рішенням і готові в майбутньому розвиватися самостійно. Ми викупимо свої акції за ринковою ціною. Очікувана сума угоди – 400 млрд ієн”, – заявив в понеділок президент японської корпорації Осаму Судзукі.

Джерело ТАСС