Влада Російської Федерації виділить 110 мільярдів рублів на підтримку автопрому

Уряд РФ направить більше 110 млрд руб. на підтримку російського автопрому до кінця 2017 року, повідомляє Autonews.ru.

У цьому році держава виділила 55,8 млрд руб. на стимулювання попиту і оновлення автопарку. Ці кошти пішли на програми підтримки «Перший автомобіль», «Сімейний автомобіль», «Російський тягач», «Російський фермер» і «Своя справа».

Програми підтримки продовжаться і в наступному році, повідомив Олександр Морозов заступник міністра промисловості і торгівлі РФ.

«Більше 80% автомобілів, що реалізуються на російському ринку, зроблені в РФ. Більшість компаній вже мають виробництво в нашій країні, і не тільки складання, а й виробництва компонентів », – пояснив чиновник.

Крім цього, в Росії до 2019 р з’явиться новий механізм підтримки автопрому. Його розробкою займуться Мінекономрозвитку спільно з Мінпромторгу. Швидше за все, він буде працювати замість угод про промскладання, дія яких закінчується в 2018-2020 роках. Автокомпанії збережуть доступ до держзакупівель, пільгового кредитування та лізингу, компенсації утилізаційного збору та інших програм держпідтримки. При цьому новий механізм не буде включати пільгові ввізні мита на автокомпоненти.