ДайджестНовиниСвіт

Влада Росії посилить контроль над локалізацією автомобілів

Мінпромторг РФ готується змінити методику оцінки локалізації виробництва автомобілів, відомство вже розробляє відповідну нормативну базу.

Відтепер міністерство має намір самостійно визначати, яку продукцію відносити до «автомобілів, що виготовлені в Росії», а не задовольнятися тими даними про локалізацію, які зараз надають автокомпанії, пише «Газета.Ru». Новий принцип передбачає розбирання автомобілів на деталі та виїзні перевірки заводів навіть до аналізу на російське походження лакофарбових матеріалів.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Експерти проводитимуть аналіз складових частин і конструктивної схеми автомобілів, їх відповідності базової технічної документації – схвалення типу транспортного засобу – сертифікаційного документа, що дозволяє експлуатацію автомобіля в Росії.

Нова оцінка торкнеться і технологічних операцій (зварювання, фарбування, штампування, складання та інше) і навіть з виїздом на заводи постачальників, що випускають автокомпоненти. Процентну частку російських матеріалів і компонентів у конкретної деталі визначать по масі через фактичне зважування і необхідні лабораторні дослідження.

Самі ж автомобілі чекають на натурні випробування – дорожні та стендові (не менше п’яти видів) для вивчення компонентів на предмет екологічності, динамічних і гальмівних властивостей, керованості, стійкості та іншого.

Крім того, продукцію автоконцернів перевірять на відповідність взятими зобов’язаннями в рамках спецінвестконтрактів (СПІК), включаючи аналіз наявності прав на результати інтелектуальної діяльності.

Тільки відповідні новому порядку оцінки продукції підприємства зможуть розраховувати на держсубсидії, брати участь у програмах підтримки продажів, а також отримувати компенсацію за сплачені утилізаційні збори.

Back to top button