Світ

Влада Німеччини доплачуватиме за паливо для водіїв

Через санкції, введені проти Росії за напад на Україну, ціна на нафту постійно зростає. У деяких частинах Європи вона перевищує 2 євро за літр, що спонукає місцеву владу шукати способи допомогти водіям.

У Німеччині, наприклад, уряд планує запровадити «федеральну знижку», мета якої полягає у зниженні цін нижче 2 євро за літр. Федеральний міністр фінансів Крістіан Лінднер оголосив, що рішення буде ухвалено цього тижня і набуде чинності негайно.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Якою буде знижка, поки не повідомляється, але очікується, що вона складе не менше 20 євроцентів за літр. Також неясно, як довго продовжиться ця перевага. За словами податкового експерта Йєнса Бойсен-Хогрефе з Інституту світової економіки в Кілі, якщо буде прийнято знижку 20 центів, це коштуватиме Німеччині від 10 до 13 мільярдів євро. При знижці 30 центів за літр сума підскакує від 15 до 19 мільярдів євро.

Торік у Німеччині було витрачено близько 60 мільярдів літрів бензину та дизельного палива. Проте через високі ціни очікується, що цього року вартість буде нижчою, оскільки знизиться споживання, оскільки багато людей шукатимуть альтернативні способи пересування.

Передбачається, що «знижка» автоматично списуватиметься безпосередньо при оплаті на АЗС, а Мінфін згодом компенсує продавцю відповідну суму. Для споживачів це означатиме економію 10 євро за заправки 50-літрового бака (якщо знижка 20 євро). Незважаючи на кризу, влада Німеччини вирішила не знижувати ПДВ на паливо, що також призвело б до зниження його ціни.

Водночас екологічна організація Greenpeace запропонувала пакет короткострокових заходів щодо скорочення споживання нафти у Німеччині. До них відноситься зниження витрати палива бензиновими та дизельними автомобілями за рахунок введення обмежень швидкості. Пропонується тимчасово обмежити швидкість на трасах до 100 км/год, на міжміських дорогах – до 80 км/год та у містах – до 30 км/год.

Back to top button