Світ

Візки-роботи Baojun Smart Cube подали приклад колективізму

Два мурахи тягнуть одну гусеницю: приблизно так розумні автономні платформи можуть діяти, користуючись зв’язком між собою і з інфраструктурою.

Марка Baojun, створена десять років тому СП SAIC-GM-Wuling, нині всіляко просуває себе як «новий Баоцзюнь», тобто як бренд інноваційний і в якійсь мірі преміальний. А такому належить, крім звичайних машин, створювати і якісь передові концепти. І ось в Гуанчжоу Baojun представила Smart Cube. Це не просто три самохідні електричні «візки», а й прообраз «нового мобільного інтелектуального простору Baojun, версія 1.0».

Візки-роботи Baojun Smart Cube подали приклад колективізму

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Один із зразків, показаних на шоу, хизувався набором маніпуляторів, що дозволяють виконувати вантажно-розвантажувальні роботи.

Китайці вважають, що автономні платформи зможуть в майбутньому об’єднувати зусилля для виконання поставлених завдань. А завдяки змінним блокам такі апарати можна перетворювати і в роботів-кур’єрів, і в мобільні блоки живлення, і в рухливі станції стільникового зв’язку. Вони можуть перевозити і вантажі, і пасажирів. Все завдяки мініатюризації і принципу модульності. Ідея «розумних кубиків» Баоцзюня перегукується з численними проектами автономних платформ, розрахованих на змінні модулі. В практику такі системи ще ніхто не впроваджував, але, як бачимо, індустрія потроху «накопичує критичну масу» подібних розробок.


Back to top button