Світ

Війна в Україні закрила заводи BMW та Porsche у Європі

Компанія BMW була змушена призупинити виробництво автомобілів на двох своїх заводах у Німеччині через брак електронних компонентів, що виготовляються в Україні. Про це повідомляє Automobilwoche з посиланням на джерела концерну.

Постраждав найбільший у Європі завод баварців у Дінгольфінгені, а також головний завод у Мюнхені. Причина – неможливість доставки електрокомпонентів, виготовлених на заводі німецької компанії Leoni до західної України.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Представник Leoni пояснив, що на кордонах України з країнами ЄС панує хаос і нормальна логістика не може бути забезпечена. В даний час компанія працює над збільшенням виробництва кабелю на інших заводах.

Компанія Porsche також оголосила про майбутню зупинку, яка торкнеться заводів у Лейпцигу та Цуффенхаузені, де збираються моделі Panamera та Macan. Причина та ж – труднощі з постачанням комплектуючих, які виробляються в Україні.

Група VW, частиною якої є Porsche, офіційно попередила, що наступного тижня її заводи, у тому числі й у Вольфсбурзі, працюватимуть на зниженій потужності, а з 14 березня, ймовірно, зовсім зупинять виробництво. На даний момент через брак комплектуючих не працюють заводи в Дрездені та Цвіккуа, де збираються нові електромобілі Volkswagen, Audi та Cupra.

Виробництво також скоротить Skoda, що вплине на електричний кросовер Enyaq iV. Його збирають на заводі у Млада-Болеславі (Чехія).

Back to top button