Читацький зал

Від “Волги” до купе “Мерседес” – улюблені автомобілі Володимира Висоцького

“Мерседес як Висоцький” – прізвисько, дане першому поколінню S-класу (W116) у колишньому Радянському Союзі. Причина в тому, що легендарний співак одним із перших у СРСР обзавівся таким автомобілем. Як і більшість чоловіків того періоду, Володимир Висоцький також великий любитель техніки та техніки, і його синій «Мерседес» — далеко не єдина його машина.

ГАЗ-21 “Волга”

Від "Волги" до купе "Мерседес" - улюблені автомобілі Володимира Висоцького

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Першою машиною Висоцького був не Мерседес, а радянський автомобіль, але також високого класу. Саме на седані ГАЗ-21 “Волга” в 1960-х роках поет навчився водити машину, і машина належала його близькому другові Борису Діодорову, який навчав його водінню. Висоцький тоді купив машину, користувався нею довгий час. Зрештою, цю «Волгу» було знищено співаком внаслідок нещасного випадку. Стверджується, що машина на момент аварії фактично належала Діодорову, через що її купив Висоцький.

ВАЗ-2101

Від "Волги" до купе "Мерседес" - улюблені автомобілі Володимира Висоцького

1971 року Висоцький став володарем світло-сірих «Жигулів», подарованих батьком. Ця машина проіснувала недовго, і за легендою теплим липневим вечором співачка посварилася з другом, у якого така сама машина. Суперечка, звичайно ж, полягає в тому, хто найкращий водій та чия машина їде швидше. І в результаті дві повністю розбиті машини. Згодом Висоцький відремонтував свій і продав його.

Renault 16

Від "Волги" до купе "Мерседес" - улюблені автомобілі Володимира Висоцького

Першим імпортним автомобілем поета став Renault 16, подарований його дружиною Мариною Владі, французькою актрисою російського походження. Вона організувала доставку 6-річної машини з Парижа, заплативши за неї 3300 франків. По суті це гонорар актриси від реклами парфуму, і вона витрачає його на те, щоб зробити кохану людину щасливою. Проте він недовго водив машину. Він і Владі вирушили в подорож Європою, а після прибуття в Париж оголосили про продаж світло-блакитного Renault. Саме оголошення під назвою «Марина Владі продає машину», і шанувальник актриси купив його в день публікації в газеті Paris Match.

BMW 2500

Від "Волги" до купе "Мерседес" - улюблені автомобілі Володимира Висоцького

Другою закордонною маркою, якою володіє легендарний співак, є BMW 2500. Машину Володимир Семнович купує у Німеччині, куди вирушає на гастролі. Стверджується, що Висоцький мав дві таких машини, друга з яких була не в хорошому стані, а куплена на запчастини. На той час у СРСР не було можливості їх дістати. Співак продав машину 1976 року, коли в нього почався роман із Mercedes.

Mercedes-Benz S450 (W116)

Від "Волги" до купе "Мерседес" - улюблені автомобілі Володимира Висоцького

У тому ж році, під час чергового закордонного турне, Висоцький відвідав авторинок у Мюнхені, де купив небесно-блакитний седан Mercedes S450 (W116). Машині два роки і по приїзді до Москви це лише третя машина цієї моделі у всьому Радянському Союзі. Два інші належать генсеку Леоніду Брежнєву та «придворному» поетові та автору радянського гімну Сергію Міхалкову.

Mercedes-Benz 350 SLC

Від "Волги" до купе "Мерседес" - улюблені автомобілі Володимира Висоцького

До речі, 116-й – не єдиний «Мерседес», яким володів Висоцький. У 1979 році, після чергового турне Європою, співак купив машину свого друга – іранського бізнесмена Бебека Серуші. Це дуже рідкісний спортивний Mercedes-Benz 350 SLC, якому не щастить. Поет врізався у 200-сильне купе, що злетіло з проїжджої частини під Мінськом. Машину розбили, а 1 січня 1980 Висоцький на іншому своєму «Мерседесі» зіткнувся в Москві з тролейбусом. На відміну від купе, седан відремонтовано, і легендарний поет якийсь час примудряється на ньому їздити. Після смерті Висоцького спортивне купе було повністю відновлено, але Марина Владі забрала його після повернення до Франції, після чого його доля невідома.

Back to top button