Верховна Рада погодила відтермінування ЄВРО-6

Депутати Верховної Ради проголосували за внесення змін до статті 2 Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів». Відповідний законопроект (№2078-1) був прийнятий за основу і в цілому.

Ці зміни відкладають до 1 січня 2025 року впровадження екологічних вимог Євро-6 для нових легкових автомобілів при їх виробництві та імпорті.

На сьогодні діючим законодавством було передбачено введення “ЄВРО-6″ з 1 січня 2020 року.

Враховуючи те, що нові норми екологічного стандарту “ЄВРО-6″ не розповсюджуються на імпорт вживаних автомобілів, існувала реальна загроза подальшого перерозподілу авторинку України на користь імпортованого секонд-хенду, який вже охоплює 83% первинних реєстрацій легкових автомобілів.

Натомість, реалізація прийнятого Верховною Радою законопроекту дозволить адаптуватися ринку нових транспортних засобів до поетапного запровадження в країні вимог екологічної безпеки, включаючи в майбутньому стандарт “ЄВРО-6″, та усунути ризики створення тіньових схем ввезення нових автомобілів (екостандарту «ЄВРО-5») як бувших у використанні.