Світ

Великобританія заборонить продавати машини на бензині і дизелі з 2030 року

Спочатку уряд збирався зробити це в 2040 році, потім – в 2035. Від Боріса Джонсона навіть пішов радник, який вважав, що це занадто рано. Тепер термін становить всього 10 років.

Великобританія планує заборонити реалізацію в країні машин на двигунах внутрішнього згоряння і гібриди. Про це повідомляє Financial Times, посилаючись на джерела в британському уряді і в автоіндустрії.

Спочатку влада збиралася ввести повну заборону на продаж «шкідливих» машин до 2040 року, але в лютому зрушили цей термін на п’ять років – до 2035 року. Настільки швидкий перехід на електромобілі критикував в тому числі радник прем’єр-міністра Домінік Каммінгс, який покинув свій пост 13 листопада.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Як повідомляє видання, тепер прем’єр-міністр Великобританії Борис Джонсон збирається зрушити цю дату ще ближче – до 2030 року. За очікуваннями він оголосить про новий план наступного тижня спільно з рядом інших екологічних ініціатив.

Великобританія заборонить продавати машини на бензині і дизелі з 2030 року

Деякі джерела повідомляють, що Джонсон розуміє амбітність плану і в зв’язку з цим може скорегувати термін до 2032 року, але він все ж схиляється до того, щоб заборонити реалізацію над-електричних машин до кінця цього десятиліття.

Зараз електромобілі становлять лише 7% від загального числа придбань нових моделей в Сполученому Королівстві, а гібриди – близько 25%. Влада власними рішеннями хочуть дати новий поштовх розвитку електричного виробництва. За даними FT британський уряд в 2021 році направить близько 660 млн доларів на будівництво нових станцій підзарядки електрифікованих моделей.


Back to top button