Новини

В Росії згортають пільгове автокредитування

Міністерство промисловості і торгівлі Росії згорне програму пільгового автокредитування раніше запланованого терміну. Планувалося, що позику зі зниженою процентною ставкою на придбання нового транспортного засобу можна буде взяти до кінця 2014 року. Коли насправді буде завершено програму, Мінпромторгу РФ невідомо.

“Загальна сума компенсацій за пільговою програмою кредитування на три роки скоротилася в 2,5 рази: з 13 мільярдів до 5,5 мільярда рублів. З цієї причини терміни програми пільгового кредитування можуть також скоротитися. Проте вже заплановані кошти зменшені не будуть” , – повідомили у відомстві.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Виходячи з поправок до схваленого в першому читанні Держдумою закону про бюджет на 2013-2015 роки випливає, що банки вже практично вичерпали ліміт субсидій, спрямованих на підтримку програми пільгового автокредитування. У 2013 році на субсидування частини процентної ставки банкам виділять 410 мільйонів рублів. При цьому за чотири місяці, що минули з старту програми, держбюджет вже заборгував кредитним організаціям близько 370 мільйонів рублів.

Всього в програмі видачі пільгових кредитів на купівлю автомобілів беруть участь більше 130 банків. З них лише шість активно надають позики зі зниженою процентною ставкою.

У Мінпромторгу відзначили, що до 10 листопада було видано 164 тисячі пільгових автокредитів.

Позики зі зниженою відсотковою ставкою почали видавати в Росії з 1 липня. За програмою можна придбати новий автомобіль, вартість якого не перевищує 750 тисяч рублів, а маса – 3,5 тонни. Максимальний термін, на який можна взяти гроші, становить 36 місяців, а перший внесок не повинен бути менше 15 відсотків вартості машини. Ставка пільгового кредиту формується з розрахунку різниці ставки організації, що видає позику та двох третин ставки рефінансування ЦБ РФ.

Джерело: газета “Известия”

Back to top button