В Росії автозаводи почали виходити з карантину

Незважаючи на те, що пік пандемії ще не пройдений, деякі російські автозаводи почали отримувати дозволи на відновлення роботи. Першим такий дозвіл отримав КамАЗ, а з понеділка 13 квітня виробництво автомобілів відновлює «АвтоВАЗ» і ще кілька підприємств галузі.

Тривалий простой виявився занадто дорогою мірою як для підприємства так і для міста, пояснив необхідність до часткового відновлення виробництва гендиректор КамАЗа Сергій Когогин. Тому після консультацій з керівництвом республіки і федеральними органами керівництво КамАЗа вирішило відновити роботу з 6 квітня.

Необхідність запуску виробництва на КамАЗі пояснювали тим, що підприємство, крім звичайних вантажівок, випускає спец автомобілі для МНС і правоохоронних органів. А головним аргументом став той факт, що завод залишається містоутворюючим підприємством півмільйонних Набережних Човнів, його зупинка негативно позначається на соціально-економічній обстановці в місті.

Використовуючи подібну аргументацію, «Група ГАЗ» 6 квітня запустила частину своїх підприємств.

У той же день «АвтоВАЗу» відновив роботу окремих своїх підрозділів, повне відновлення роботи підприємства заплановано на початок цього тижня.

Також на поточному тижні заплановано пуск УАЗа і «Автотора».

Першим з виробників іномарок в РФ відновив виробництво завод Mazda Sollers – 6 квітня. Слідом за ним з карантину вийшов завод Haval. На 13 травня намічений пуск заводу Mercedes-Benz.

Решта підприємств продовжують залишатися на карантині, що пов’язано не тільки з рішенням влади, але і з нестачею комплектуючих.

За матеріалами: Известия