В Мінінфраструктури обговорили позицію автовиробників щодо стратегії розвитку електротранспорту

Представники асоціації автовиробників України взяли участь у першому засіданні підгрупи “Виробництво” робочої групи з питань розробки стратегії розвитку електротранспорту та інфраструктури. Робоча група створена при Міністерстві інфраструктури України в рамках реалізації завдань «Національної транспортної стратегії України на період до 2030 року».

В ході дискусії щодо створення умов виробництва транспортних засобів з автономним електроживленням представники національного автопрому зауважили, що враховуючи вкрай низький платоспроможній попит на локальному ринку, на першому етапі мова може йти тільки про стимулювання великовузлового складання електротранспорту для зовнішніх ринків та про створення умов для приходу в Україну світових виробників, які шукають нові виробничі майданчики. В Україні є шанс стати таким майданчиком та приєднатися до великої сім’ї країн виробників моторних транспортних засобів, запропонувавши, на законодавчому рівні, найкращі умови для розміщення такого виробництва. При цьому мова може йти як про створення умов для приходу іноземних виробників, які би за прикладом Словаччини побудували в Україні власні заводи, так і про можливість залучення до цього процесу національних виробників, які можуть на власних потужностях за схемою «контрактного виробництва» виготовляти на замовлення світових брендів їх електромобілі.

З метою стимулювання розвитку в Україні виробництва складових частин для транспортних засобів, включаючи електромобілі, було запропоновано, зокрема, ініціювати переговорний процес з ЄС щодо внесення змін до умов визначення країни походження таких товарів.

В Укравтопромі переконані, що це дасть змогу залучити до виробництва автомобільних компонентів українських виробників та створить додаткові умови до приходу в Україну іноземних промислових інвесторів.