Новини

У Казахстані збільшилося виробництво автомобілів

23 жовтня в Службі Центральних Комунікацій відбулася прес-конференція Спілки підприємств автомобільної галузі Казахстану «КазАвтоПром». Про підсумки роботи галузі за період 9 місяців 2017 року присутніх поінформував голова правління Спілки Олег Алфьоров.

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Зокрема, він повідомив, що казахстанський автопром продовжує відновлення виробничих показників протягом трьох кварталів поспіль. За підсумками липня-вересня обсяги випуску повернулися до значень IV кварталу 2015 року. Виробництво автомашин в Казахстані за підсумками дев’яти місяців 2017 року зросло втричі, до 13,3 тисячі авто. При цьому у вересні обсяг випуску нових автомобілів виріс вдвічі в порівнянні з першим осіннім місяцем минулого року, до 1,5 тисячі машин.

Попит на продукцію казахстанських автозаводів зростає протягом 11 місяців, істотно випереджаючи загальноринкову динаміку. Якщо торік на техніку локального складання припадало менше чверті ринку, сьогодні – 37% дилерського збуту становлять пропозиції казахстанських підприємств.

При цьому лише 8% покупців автомобілів казахського складання скористалися пільговими автокредитами. Але в фіналі року їх частка повинна зрости – за рахунок третього траншу, який виділяється в рамках держпрограми. Інтерес до продукції казавтопрома підтримає і програма утилізації автохлама: вже в звітному кварталі 6% покупців заощадили завдяки отриманим знижковим сертифікатами.

У III кварталі продовжилися поставки казахстанських автомобілів і на закордонні ринки: 82% їх обсягу припадає на усть-каменогорські позашляховики, що експортуються в КНР. Решта 18% техніки відвантажені на ринки Росії, Білорусі та Таджикистану.

Важливою подією на експортному напрямку стало рішення, прийняте в кінці вересня владою Узбекистану. Вона зняла акцизний бар’єр для продукції казахстанського автопрому. Вперше в історії зовнішньоторговельних відносин двох країн казахстанські автовиробники можуть отримати доступ на ринок сусідньої республіки. Однак старт поставок на ринок Узбекистану вимагатиме подолання інших бар’єрів, зокрема, пов’язаних з техрегулюванням.

Джерело: dknews.kz

Back to top button