Новини

У Казахстані впав ринок нових автомобілів

Ринок нових автомобілів в Казахстані обвалився до мінімуму. За місяць мешканці країни купили всього три з половиною тисячі нових машин. При цьому середня ціна одного автомобіля склала близько семи мільйонів тенге.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

За даними Асоціації казахстанського автобізнесу, які наводить телеканал «КТК», нинішні продажі становлять чи не половину попередніх показників. Востаннє такий низький попит на продукцію казахстаньского автопрому був зафіксований чотири з половиною роки тому.

Експерти визнали, що падіння ринку «зламало» досить оптимістичні прогнози на сезон. Причиною падіння продажів і пасивності споживачів називають ситуацію з курсом долара.

Раніше зниження обсягів продажів автомобілів місцевого виробництва прогнозувалося до досягнення виробництвами «точки беззбитковості». За прогнозами голови ради директорів АТ «Агромашхолдинг» Діна Кіма, у другому півріччі 2016 року попит на авто знову повинен збільшитися, тому знижувати обсяг виробництва не планується. Правда, підприємство має намір переключитися на виробництво більш дешевих моделей машин.

В цілому ж підтримка казахстанського автопрому в 2016 році обійдеться країні в 11 млрд тенге. Ці кошти спрямовані чотирьом комерційним банкам для кредитування фізичних осіб на придбання автомобілів, зібраних в Казахстані.

За матеріалами alau.kz

Back to top button