Новини

У Казахстані побудують новий автозавод

АТ «АЗІЯ АВТО Казахстан» разом з ВАТ«АВТОВАЗ» почали будівництво нового заводу повного циклу у північно-східній частині Усть-Каменогірська, який буде займати 523 гектара. Першими на конвеєр підприємства встануть моделі Lada Granta і Lada Kalina.
Початок виробництва планують в 2016-2017 року — в цей термін планується випуск комплектуючих, бамперів, сидінь, бензобаків та вихлопних систем. У 2018 році, почнеться виробництво штампованих деталей кузова, підвісок та рульового керування, а також елементів трансмісії. Потужність заводу складе близько 120 тис. автомобілів на рік, 70 тис. з яких будуть постачатися в Росію – Далекий Схід та Сибір. Близько 40 тис. будуть продаватися в Казахстан, інша частина автомобілів вирушить до Середньої Азії та Кавказу. На такий рівень виробництва автомобілів підприємство планує вийти до 2020 року. У перші сім років автозавод випустить 500 тисяч транспортних засобів, за рахунок чого ВВП Казахстану отримає 6 мільярдів. доларів.
У даний час на підприємстві працює приблизно 950 працівників. Для будівництва нових об’єктів будуть задіяні ще 2 тисячі людей, а згодом штат заводу може скласти близько 12 тисяч. робітників та службовців.
Керівництво заводу підписало меморандуми щодо випуску комплектуючих з декількома великими російськими виробниками автомобільних компонентів. Серед них «Эберспехер Вихлопні Системи РУС», «СЕД-Сизрань» та СП «Форесія-Металопродукція Ікзост Сістемс».
Загальний обсяг інвестицій у створення суміжних виробництв складе більш ніж $ 630 млн. На будівництво базових потужностей по зварюванню, фарбуванню і складанню автомобілів в рамках проекту буде направлено більш ніж $ 500 млн.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Back to top button