Новини

У Казахстані відкрився перший завод з утилізації старих автомобілів

Напередодні в регіоні запустили завод з утилізації автомобілів “Recycling Company”, який не має аналогів в Центральній Азії, передає Kazakhstan Today. Завод по плавці металу з утилізованих автомобілів запустять в грудні в Карагандинській області.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Завод відкрився на території ВЕЗ “Саріарка”. З відходів машин, що вийшли з експлуатації, тут вироблятимуть сталь, алюміній, сплави кольорових металів, а також гумову крихту і вуглеводні, повідомили в прес-службі акіма Карагандинської області.

“Сьогодні запускається перший етап виробництва – це пресування автомобілів і розподіл їх на фракції. Другий етап буде запущений взимку цього року. Він включить в себе плавку металу, для цього тут будується плавильний завод. Також в рамках другого етапу планується установка піролізного обладнання, переробка масел і рідин, які будуть зливати з автомобілів. В обидва етапи вкладені 3,4 млрд тенге приватних інвестицій. В інших регіонах такого виробництва немає. Є заводи, на яких пресують автомобілі, стискають їх в брикети і потім для подальшої утилізації доставляють сюди”, – сказав на відкритті заводу заступник акіма області з інвестицій Алмас Айдаров.

За інформацією акімату, старий автомобіль на завод можуть здати самі власники. Для них передбачається два варіанти винагороди: 150000 тенге готівкою або сертифікат на знижку при покупці нового автомобіля вітчизняного виробництва на як мінімум 350000 тенге. Здати можна будь-яку стару машину незалежно від її стану.

Як розповіли в прес-службі, спочатку на заводі з автомобіля зливають всі небезпечні рідини. Потім видаляють акумулятори та скло. І тільки після цього транспортний засіб потрапляє під прес. Там його стискають в брикет, а після ділять на дрібні фракції і сортують за видами сировини за допомогою італійської шредерной установки “Bonfiglioli”. Її потужності вистачає, щоб за годину подрібнити близько 20 автобрікетов.

За матеріалами kt.kz

Back to top button