Світ

В Ірані готують до випуску недорогий автомобіль на платформі PSA

Концерн Iran Khodro (IKCO), найбільший іранський автовиробник, готує до виробництва нову модель - компактний седан K132. Модель була схвалена до серійного випуску ще в лютому 2020 року, а напередодні запуску Iran Khodro опублікував її фотографії.

Новинку називають «самим іранським автомобілем» в історії, оскільки частка іноземних комплектуючих, що використовуються для його виробництва, зведена до мінімуму: 92,5% деталей в K132 – іранські, що залишилися 7,5% – закордонні.

В Ірані готують до випуску недорогий автомобіль на платформі PSA

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Крім того заявляється, що новий седан розроблений своїми силами IKCO. Однак це не зовсім так, оскільки в минулому році іранський автовиробник придбав у PSA Peugeot-Citroen ліцензію на виробництво платформи від седанів Peugeot 301/Citroen C-Elysee, на базі якої і побудований K132 і уніфікований з ними по несучого каркасу кузова і ходової частини. Тим часом, панелі кузова у нового «іранця» – власні, і вони формують оригінальний екстер’єр автомобіля.

Що стосується габаритів, то K132 має довжину 4 505 мм, ширину 1 748 мм, висоту 1 466 мм, а його колісна база складає 2 652 мм. За продуктивність новинки буде відповідати 1,6-літровий бензиновий двигун PSA EC5 потужністю 110 к.с., що відповідає суворим екологічним нормам Євро-5, який буде працювати в парі з 5-ступінчастою механічною коробкою передач або 6-діапазонною автоматичною трансмісією.

В Ірані готують до випуску недорогий автомобіль на платформі PSA

Перші товарні екземпляри IKCO K132 з’являться в жовтні поточного року. Повідомляється, що автомобіль буде продаватися на місцевому ринку за ціною від 12 000 доларів.


Back to top button