У Німеччині можуть заборонити старі дизельні машини

Німецькі чиновники обговорюють можливість накладення обмежень на експлуатацію застарілих автомобілів з дизельними силовими агрегатами. Відповідне рішення може бути законодавчо прийнято вже в цьому році.

На думку авторів ініціативи, це допоможе стимулювати автовласників купувати більше електромобілів. Крім того, підкреслюється, що інформація про реальні значення викидів шкідливих речовин в атмосферу може не відповідати дійсності. Якщо законопроект буде прийнятий, обмеження можуть торкнутися всіх транспортних засобів, чиї екологічні стандарти нижче, ніж Євро-6, граничні викиди оксиду азоту для якого становлять не більше 80 грамів на кілометр. Цей стандарт є обов’язковим для всіх дизельних автомобілів, випущених після 2015 року.

В даний час з приблизно трьох мільйонів нових машин, які щорічно продаються в Німеччині, майже половина – з дизельними двигунами. Зокрема, у BMW цей показник становить 74%, у Audi – 67%. Однак торік лише третина дизельних німецьких автомобілів відповідали стандарту Євро-6.

Джерело: kolesa.ru