У Європі очікують двох процентне збільшення продажів автомобілів

Асоціація Європейських виробників автомобілів (ACEA) на своїх щорічних зборах у Брюсселі представила доповідь по європейському авторинку і оприлюднила прогноз продажів легкових автомобілів на 2015 рік.

У 2014 році реєстрації нових легкових автомобілів виросли на 5,7% в порівнянні з попереднім роком, досягнувши 12,6 млн одиниць. Президент ACEA Карлос Гон відзначив важливість цього моменту, адже вперше з кризового 2007 був відзначений позитивний результат в річному численні, при цьому зростання спостерігалося 16 місяців поспіль.

Тим не менш, експерти радять стримати оптимізм, враховуючи економічні невизначеності, з якими як і раніше стикаються багато країн.

В Асоціації очікують, що зростання реєстрацій продовжиться, але набагато більш повільними темпами. Прогнозоване зростання становитиме 2%, тобто приблизно 13 млн. нових реєстрацій легкових автомобілів за рік.

ACEA також опублікувала попередні дані по продажах всіх типів електромобілів. Торік в ЄС їх було продано 75,331 тис. І хоча зростання порівняно з попереднім роком становило 37%, частка електромобілів в загальному обсязі ринку все ще залишається незначною – лише 0,6 відсотка. Генеральний секретар ACEA Ерік Йонаерт зазначив, що члени ACEA продовжуватимуть вкладати інвестиції у виробництво альтернативних силових агрегатів, в тому числі електромобілів, гібридних, що працюють на паливних елементах і природному газі транспортних засобів. Ця стратегія потребують розвитку інфраструктури зарядних станцій, а також більш послідовного в масштабах всього ЄС підходу до стимулювання клієнтів.

ACEA на своїх щорічних зборах підтвердили свої три політичні рекомендації, які сприятимуть зростанню автомобільного ринку, збільшенню числа робочих місць і зростанню інвестицій:

- Впровадження інновацій;

- Розвиток міжнародної торгівлі;

- Створення сприятливої нормативно-правової бази.