Новини

У Білорусі стартувало повномасштабне виробництво автомобілів Geely

Минулого тижня з конвеєра заводу СЗАТ «БелДжі» (Республіка Білорусь) зійшов перший серійний легковий автомобіль марки Geely. Першою моделлю, виробленою за повним циклом, став кросовер Geely Atlas NL3.

Білорусько-китайський СЗАТ «БелДжі» було створено в 2011 році. Акціонерами «БелДжі» є ВАТ «БелАЗ» (51,49%), Zhejang Jirun Automobile Co., Ltd (33,47%), СЗАТ «Союзавтотехнологіі» (9,01%) і CITIC International Investment Limited (6,03% ).

Підпишись на канал "УкрАвтопром"

Перший автомобіль на підприємстві було зібрано в лютому 2013 р.

У 2015 році почалося будівництво заводу дрібновузлового складання комплектів автомобіля повного циклу.

Проектна потужність заводу на першому етапі становитиме 60 тис. машин на рік. На майданчиках планується виробництво за повним технологічним циклом кросоверів NL3, NL4 і седана FE3.

У жовтні 2017 року успішно завершено експлуатаційні випробування обладнання заводу з виробництва автомобілів GeelyAtlas NL3. Прогнозний обсяг виробництва в 2017 році становитиме близько 1,8 тис. одиниць.

Проведення експлуатаційних випробувань по моделі NL4 заплановано на січень 2018 року, по моделі FE3 – на травень 2018-го.

Передбачається, що обсяг виробництва в 2018 і 2019 роках становитиме 25 тис. і 35 тис. одиниць відповідно.

В даний час на заводі працює понад 760 осіб.

Президент Республіки Білорусь Олександр Лукашенко, який брав участь у відкритті виробництва, заявив, що запуск в країні виробництва легкових автомобілів був його мрією.

– Наші друзі відгукнулися на моє прохання і допомогли створити цей прекрасний завод. Більш того, ще й прокредитували. Тому перш за все я хочу сьогодні сказати, що моя мрія зробити свій легковий автомобіль здійснилася, – сказав Президент Білорусі.

Також він додав, що в Білорусі розробляється проект указу, спрямований на стимулювання придбання білорусами вітчизняних легкових автомобілів.

Ще одним інструментом підтримки СП Президент Лукашенко назвав оновлення автопарку державних органів Республіки виключно автомобілями СЗАТ «БелДжі».


Back to top button