Технології

В автомобілях Jaguar і Land Rover з’явиться система очищення повітря із захистом від коронавіруса

Нова кліматична установка вбиває до 97 відсотків вірусів і бактерій

Компанія Jaguar Land Rover поділилася подробицями про нову систему очищення повітря, яка в майбутньому з’явиться на серійних автомобілях. В ході випробувань було встановлено, що технологія перешкоджає поширенню в салоні 97 відсотків вірусів і бактерій і захищає від коронавіруса SARS-CoV-2, рознощика інфекції COVID-19.

У прототипі системи опалення, вентиляції та кондиціонування (HVAC) застосовується технологія Panasonic nanoe: вона нейтралізує дію шкідливих часток, що дозволить поліпшити якість повітря. В ході 30-хвилинного лабораторного тесту з використанням герметичної камери, розробленої для імітації вентиляції салону автомобіля в режимі рециркуляції, вдалося придушити поширення 97 відсотків знаходяться в замкнутому просторі вірусів і бактерій.

Актуальні автомобільні новини в нашому Телеграм каналі

Міжнародна організація Texcell, що спеціалізується на вірусному тестуванні і іммунопрофілірованіі, провела двогодинне лабораторне випробування нової системи очищення повітря Jaguar Land Rover. З’ясувалося, що система ефективно бореться з поширенням COVID-19: виявлено інгібування більш 99,995 відсотка вірусу.

Стверджується, що нова технологія в десять разів ефективніше попередньої. «Для активної очищення повітря використовується висока напруга для створення трильйонів гідроксильних (OH) радикалів, укладених в наномолекул води, – пояснили в компанії. – OH-радикали денатурируют білки вірусів і бактерій, допомагаючи придушити їх зростання. Таким же способом гідроксильні радикали нейтралізують дії алергенів, дезодоріруя повітря в салоні і створюючи більш чисте середовище ».

В даний час в електрокарі Jaguar I-Pace і позашляховиках лінійки Land Rover (Discovery і Range Rover Evoque) використовується технологія попереднього покоління і система фільтрації PM2,5 (бореться з мелкодісперснимі частинками розміром до 2,5 мікрометра). Також доступна інноваційна функція попереднього кондиціонування, яку можна запустити віддалено. Терміни впровадження системи очищення повітря нового покоління автовиробник поки не називає.

Back to top button